Türkiye'nin tekerlekli ev üreticisi.

Hafta içi:: 08:00 - 18:00

Pazar kapalı

TSE Belgesi

Tüm ürünlerimiz belgeli ve garantilidir.

Bizi Arayın 0216 706 56 16

Taylan Sk. No 3 / Sancaktepe - İST.

Tiny Hous Nedir?

Tiny House Nedir bu yazımızda size bu ürünün ne olduğunu nasıl olması gerektiği konusunda detaytlı bilgi vermeye çalışacağız. Tiny House aslında minimalist yaşamı benimsemiş kişiler için çekme karavan ruhsatı ile karayolunda ve imarsız araziler için en uygun ürünler arasında en trend üründür.

Tiny House 6 metre ile 10 metre arasındaki uzunlukları ile 2.55 genişlik ve maksimum 4 metre yüksekliği ile moto karavanlardan ayıran diğer bir özelliğidir.

Tiny House Uzunluğu Nedir?
Tiny house kara yollarının yönetmeliğinde yer aldığı kanunda belirtilen madde 2.55 cm eninde olup maksimum 4 metre yüksekliği (asvaltan-tekerleklerin yere değidiği yerden itibaren) olması gerekmektedir.

Tiny House Kaç Kilodur?
Tiny housen içerisinde yer alan eşyalar ile beraber (taşınabilir eşyalar dahil) 3.500kg’ı geçemez.

 

Tiny House Ruhsatlımıdır?
Tiny house karayolu tönetmeliğine tabi olup motorlu taşıtlarda olduğu üzere bu ürünlerinde kendine özel (karavan) ruhsatı vardır.

Tiny House Vergisi Varmıdır?
Bu ürünlerin motoru olmadığı için herhangi bir motorlu taşıt vergisi yoktur.

Tiny House muayene girermi?
Evet bu ürünler her yıl fenni muayaneye girmek zorundadır. (eğer karayolunda sürekli aktif olmayacaksanız ve sabit kalacaksanız trafikten çekebilir her yıl muaneye girmek zorunda kalmazsınız.)

 

Diğer soru ve sorularınız için bize info@gorgorhouse.com adresinde ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yorumlar
    Kategoriler
    About
    We offer 24/7 Emergency Service to all of our customers. You can always count on AirPro Experts to get to you fast and get the job done right the first time. We use state-of-the-art diagnostic equipment to find the source of your heating and air conditioning problems and fix them fast.